Novinky v rehabilitaci

27. 4. 2017 | Aktuality

Pro hospitalizované pacienty máme několik novinek:

Zakoupili jsme nový přístroj od firmy BTL pro elektroterapii, ultrazvukovou a kombinovanou terapii. Jedná se o osvědčenou a efektivní formu léčby pro široké spektrum diagnóz. Našim pacientům pomáhá s akutní a chronickou bolestí, zlepšuje prokrvení tkání, navazuje svalovou relaxaci, zlepšuje regenerační schopnosti tkání, urychluje vstřebávání otoků a hematomů.

 

BTL_SL_premium

Také jsme pořídili hydraulické chodítko Topro Taurus. Díky svému snadnému ovládání nám ulehčuje každodenní práci. Je velmi stabilní, bezpečné, rychle a snadno přizpůsobitelné výšce pacienta, napomáhá ke správnému držení těla s pomocí podpěr obou předloktí.

 

0004401_choditko-topro-taurus-basic_300

 

Rehabilitace na oddělení se věnuje pacientům všech diagnóz. Před měsícem jsme přijali pacienta s čerstvě amputovanou dolní končetinou. I když se jednalo o plánovaný výkon, člověku to chvíli trvá, než se s novou identitou srovná. Jako motivace a povzbuzení do života bez končetiny  byla zapojená  naše zdravotní sestřička, která u nás nyní pracuje jako  aktivizační sestra a která je také po amputaci dolní končetiny a používá protézu. V rámci dalšího posunu pro pacienta byla společná návštěva plovárny v Luhačovicích, kde si oba amputovaní vyzkoušeli rehabilitaci ve vodě s našimi fyzioterapeuty. Zažili nové pocity – změnu rovnováhy, pohledy zdravých lidí, pohyb v kluzkém prostředí apod.

 

Děkuji pacientům a kolegům.

Mgr. Radka Silnicová

 

 

20170324_131746RHB

 

20170324_133415