Aktivizace pacientů

Aktivizace pacientů
9. 7. 2015 | Aktuality

Za krásného letního počasí v rámci aktivizačních činností pro hospitalizované pacienty se uskutečnila venkovní terapie v našem zahradním altánu u jezírka.

Ven za sluncem a dobrou náladou vyrazilo s doprovodem zdravotnického personálu třicet pacientů. Jejich váhavý vstup do těchto prostor vylepšily lidové písně, které je vítaly a po celou dobu akce doprovázely. Na začátku je fyzioterapeutka Julinka učila techniku míčkování, prstovou gymnastiku, dechová cvičení a cvičení na protažení horních končetin a páteře. Pacienty potěšilo milé rozptýlení s domácími mazlíčky. Naši zaměstnanci přivedli 3 pejsky, zakrslého králíčka Igora, morče a nesměla chybět i naše jezírková želvička. Pacienti byli velmi nadšení a svěřili se, že už několik let neměli možnost si pohladit zvířátko.

Pokračovali jsme opakováním cvičení, tancováním v sedě, házením míčem. Někteří si zanotovali známé písně. V teplém počasí jsme nezapomínali na správnou hydrataci a pacientům podávali tekutiny.

Všichni jsme se shodli, že to byla velmi vydařená akce. I nadále se budeme snažit zpestřit pacientům pobyt v naší malé nemocnici různými novými zážitky. 

Věra Křenková, zdravotní sestra

Přílohy:

Aktivizace pacientů